O NAS

 

 

Cacko to polski, rzemieślniczy wyrób artystyczny, którego  korzenie sięgają szalonych lat 90’ kiedy plastikowa biżuteria była marzeniem niejednej dziewczynki. Czy pamiętacie szampony do włosów, do których dołączane były kolorowe pierścionki?

Pewnego dnia, porządkując swoją starą szkatułkę wspomnień, natrafiłam na pewne cacko...Dorzuciłam do niego kilka starych kamyczków i w ten właśnie sposób zakochałam się w swoich, własnych wyrobach. Moda i obserwowanie trendów towarzyszyło mi od najmłodszych lat, więc zaufałam intuicji i całą swoją energię przekierowałam na tworzenie.

Tak powstała, podpoznańska manufaktura, której głównym budulcem jest najwyższej jakości żywica epoksydowa tak bardzo przypominająca fakturę dziecięcych klejnotów. Formy Cacko są zdecydowane a kolorystyczne połączenia sprawiają, że śmiało mogą rywalizować z niejednym kosztowym klejnotem, kradnąc im uwagę. 

Każdy element stworzony jest ręcznie z największą starannością stanowiąc element wielodniowej produkcji. Żywica epoksydowa dojrzewa spokojnie w ręcznie wykonanych formach oczekując na swoją kolej, by oddać się w ręce wieloetapowego procesu szlifierskiego. Jedynym elementem niewytwarzanym  w Polsce są  platerowane kamyki, pochodzące ze Sri Lanki, które w swoich właściwościach posiadają moc nierzadko wykorzystywaną w neutralizowaniu energii generowanej przez cieki wodne. Cacko posiada nie tylko walory estetyczne.

Czy wiesz, że już w Starożytności wykorzystywano uzdrawiającą moc kolorów? Każdy barwnik i kształt jest niepowtarzalnym, niefabrykowanym wyrobem, na którym tylko rzetelne oko dostrzeże ślad ręki.

Czy wiesz ile kolorów posiada paleta podstawowych barw?Dla Cacko jest nieskończona.

 

Bo która z nas nie chce poczuć się jak mała księżniczka albo mały książę?

 

 shop@cacko.pl

www.cacko.pl

@cacko.design

#cacko
#jkk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl