Kolory

Czy wiesz, że już w Starożytności ludzie wiedzieli o uzdrawiającej mocy kolorów?

Kolor czerwony

Jest kolorem dominującym. Ten typ jest mocno ukierunkowanym na siebie ekstrawertykiem. Kieruje się faktami, lubi panować nad rozmową i kontrolować sytuację oraz nadawać ton rozmowie. Nie potrzebuje szczegółowych informacji, wystarczy mu ogólny obraz sytuacji. Chętnie i łatwo podejmuje decyzje, jest rzeczowy i dąży do celu. Mówi to co myśli, jest niecierpliwy i skłonny do ryzyka w podjęciu decyzji. Koncentrujcie się na zadaniu, nie na ludziach, należy mu dać do wyboru kilka alternatyw, żeby sam mógł decydować o tym co wybiera w końcu sam wie najlepiej. Kolor czerwony charakteryzuje się najdłuższą ze wszystkich długością fali. W związku z tym, zgodnie z opisaną wcześniej właściwością – w największym stopniu pobudza nasz organizm, pośrednio także zachęca do działania. Jest to kolor związany z ekstremami – energią, żywiołami (ogień), dynamizmem, impulsywnością, ale także miłością czy namiętnością.

Taka właśnie jest Meghan https://cackojewels.pl/pl/p/Meghan/47

Kolor żółty

Kolor żółty kojarzy się przede wszystkim ze słońcem. Dzięki temu utożsamiamy go z latem, radością, szczęściem, ciepłem, relaksem i podróżami. Wywołuje głównie pozytywne skojarzenia, chociaż może zostać odebrany jako agresywny, budzący niepokój. Nie bez powodu znaki ostrzegawcze mają właśnie kolor żółty.

Trzeba też podkreślić, że żółć jest najjaśniejszym kolorem widzialnego spektrum. Oznacza to, że właśnie żółty przyciąga uwagę najszybciej, chociaż mogłoby się wydawać, że to czerwień jest najbardziej krzykliwa. Ze względu na tę cechę żółty z łatwością zapada w pamięć.

Barwa ta przywodzi też na myśl pieniądze, bo żółte jest złoto. Może więc kojarzyć się z majątkiem i luksusem, ale tylko jeśli ma odpowiedni odcień. Im jaśniejszy, tym bardziej uwydatnia się jego związek ze słońcem i radością.

Znasz już Karoline? https://cackojewels.pl/pl/p/Karolina/54

Kolor niebieski

Kolor niebieski bywa nazywany kolorem bezpiecznym i nie bez powodu znajduje się na znakach informacyjnych. Z tego samego powodu znajduje się też na znakach informacyjnych. Wzbudza w ludziach spokój i poczucie bezpieczeństwa. W sposób oczywisty kojarzy się z niebem, które przywodzi na myśl pozytywne uczucia i to niezależnie od uwarunkowań kulturowych. Może być symbolem wzniosłości i siły.

Niebieski utożsamiany jest również z wiedzą. Daje poczucie jedności. Wzbudza duże zaufanie i kojarzy się z odpowiedzialnością. Młodsi odbiorcy łączą kolor niebieski z dojrzałością.

Co ciekawe, kolor niebieski obniża apetyt. Eksperci są zdania, że mogą za to odpowiadać dwa zjawiska. Pierwsze, żywność nie ma niebieskiego koloru w naturze. Drugie, niebieskawy kolor może mieć jedzenie, które jest zepsute.

Barwa niebieska to też barwa wody, więc przywodzi na myśl świeżość i czystość.

poznaj https://cackojewels.pl/pl/p/Sygnet-blue/78

Kolor zielony

Kolor zielony powstaje na skutek połączenia niebieskiego i żółtego. W konsekwencji może wpływać na człowieka podobnie jak te kolory. Stąd zieleń postrzegana jest zarówno jako kolor relaksujący, jak i stymulujący; relaksuje ciało, jednocześnie stymulując umysł.

Wywołuje poczucia ukojenia i ulgi, pozwala się uspokoić i wyciszyć, co z kolei poprawia stabilność emocjonalną. Wiąże się z optymizmem, witalnością, podnoszeniem poziomu energii i motywacji oraz pomaga w utrzymaniu nadziei. 

 Koniecznie zobacz https://cackojewels.pl/pl/p/Sharon/49

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl